YouTube’dan deepfake videolara yeni önlem: Artık kolayca kaldırtabilecek!

0

YouTube, yapay zeka ile oluşturulan videoların olumsuz etkilerini en aza indirmek için platformuna bazı yeni önlemler getirdiğini duyurdu. Şirket, kullanıcıların artık kendilerini taklit eden deepfake içeriğin platformdan kaldırılmasını talep edebileceklerini duyurdu.

KULLANICILAR PLATFORMDAN KALDIRABİLİR

Bu kapsamda kullanıcılar, YouTube'un gizlilik şikayet formuna eklenen yeni bir bölüm aracılığıyla yüzlerini, vücut hareketlerini ve sesini taklit eden deepfake içerikleri platformdan kaldırabilecek.

Yeni politikasının tamamen veya kısmen yapay zeka ile oluşturulmuş, insanları yanıltabilecek içerikleri kapsayacağını söyleyen YouTube, herhangi bir yayından kaldırma talebinin herhangi bir işlem yapılmadan önce dikkatle inceleneceğini söylüyor.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Tatilin son gününde İstanbul'a yoğunlukTatilin son gününde İstanbul'a yoğunluk
Boğucu sıcağa ferahlatıcı çözüm: 4 kişilik yüzme havuzu 1500 TLBoğucu sıcağa ferahlatıcı çözüm: 4 kişilik yüzme havuzu 1500 TL
Cami tuvaletindeki sabunluğu çalarak son model otomobiliyle kaçtı.Cami tuvaletindeki sabunluğu çalarak son model otomobiliyle kaçtı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking