Karabük’te ormanlık alanlara girişler yasaklandı

0

Karabük valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen mayıs ayı güvenlik değerlendirme toplantısında konuşan Vali Mustafa Yavuz, Karabük'ün güvenli ve huzurlu bir şehir olduğunu söyledi.

Suç ve suçlularla mücadelenin kesintisiz devam edeceğini söyleyen Yavuz, şöyle konuştu: “Terör örgütlerinden organize suç örgütlerine, uyuşturucudan her türlü kaçakçılığa, kamu düzeninin sağlanmasından yol güvenliğine, aranan kişilerin yakalanıp adalet önüne çıkarılmasına kadar, Kadına ve çocuğa yönelik şiddetin önlenmesi için mücadelemiz bundan sonra da devam edecek” dedi.

Kişiye ve mala karşı işlenen suçların önlenmesi için mücadelenin hız kesmeden devam ettiğini vurgulayan Yavuz, mayıs ayında bu olayların yüzde 98'inin kolluk ve yargı birimleri tarafından aydınlatıldığını kaydetti.

Yavuz, vatandaşların huzur ve güvenliği adına Karabük sınırları içerisinde hiç kimsenin yasa dışı veya ruhsatsız silah taşımasına ve kullanmasına asla izin vermeyeceklerini vurgulayarak, şöyle konuştu: “Tüm gücümüzle 24 saat sahada olmaya devam edeceğiz. Karabük'ümüzün huzur ve güvenliği için kolluk kuvvetlerimiz.” dedi.

“160 ekip ve 929 personelimiz ile görev başında ve sahada olacağız.”

Kurban Bayramının huzur ve güven içinde geçmesi için her türlü tedbiri aldıklarını belirten Yavuz, şöyle konuştu: “Bayram boyunca tüm birimlerimiz ve personelimiz ile sahada olacağız. 59 ekip ve 494 personel ile sahada olacak, jandarma birimlerimiz ise 101 ekip, 435 personel olmak üzere toplam 160 ekip ve 929 personel ile görev yapacak.” “Görevde ve sahada olacağız” dedi.

Orman yangınlarının önlenmesi konusunda bilinçlendirme çağrısında bulunan Yavuz, şunları söyledi: “15 Haziran'dan 31 Ekim'e kadar Karabük sınırları içindeki ormanlara yetkili kişiler dışında giriş yasaklandı. Yeşil vatanımızı korumayı unutmayalım. gelecek bizim temel vatandaşlık görevimizdir.” dedi.

Vali Yavuz başkanlığındaki toplantıya Vali Yardımcısı Muhittin Gürel, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay İsmail Gökcek de katıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş