Yeni virüs alarm veriyor! Hastalar günlerce yataktan, haftalarca evden çıkamıyor… Kovid-19 iddiası: “Testlerde tespit edilemiyor”

0

Öksürtüyor, halsizlik yapıyor, ateşinizi yükseltiyor, sinüslerinizi kapatıyor ve sürekli mukus üretiyor… İngiltere, tipik bir soğuk algınlığından çok daha kötü olan yeni virüs nedeniyle tedirgin. Virüse yakalanan hastalar iyileşmeyi beklerken haftalarca yataktan kalkamıyor. Öyle ki hastalar virüse karşı sert ifadeler dahi kullanıyor.

MYNET – YURT DIŞINDAN HABERLER

Öksürük ve yorgunluk gibi belirtilerin haftalarca sürdüğü şiddetli soğuk algınlığı virüsü vakaları Birleşik Krallık genelinde hızla arttı. İyileşmek için yardım arayan hastalar, yeni virüsü herhangi bir norovirüsten daha kötü olarak tanımladılar.

GÜNLERCE NEFES ALAMADI VE KOKU ALAMADI.

Virüs ateş, baş ağrısı, burun tıkanıklığı, öksürük ve yorgunluk gibi belirtiler gösteriyor. Hastalığı ancak 3 hafta sonra atlatan bir kişi, virüsün endişe verici boyutunu şu sözlerle ortaya koydu: “Sinüslerim neredeyse tamamen kapanmıştı. Kısa bir süre rahat nefes alabiliyordum ama bir yandan da korkunç miktarda solunum üretiyordum. mukus” dedi ve ekledi, “Bu sabah yataktan kalktığımda yeniden nefes alabiliyor ve koku alabiliyordum.” .

COVİD-19’UN YENİ VERSİYONU MI? “TESTLERDE TESPİT EDİLMİYOR”

Aynı virüse yakalanan bir başka kişi ise “korkunç” olarak nitelendirdiği hastalığı gribe benzetti. Ekim ayında virüse yakalanan ve iyileşen bir hasta ise şöyle konuştu: “Günlerce yataktan, bir hafta da evden çıkamadım. Bunun Kovid-19’un testlerde tespit edilemeyen bir çeşidi olduğunu düşünüyorum. 2020’den önce yaşadığım tüm mide iltihabından daha kötüydü.”

“HAFTALARDIR HASTA HİSSEDİYORUM”

Ciddi bir hastalığı olan bir kişinin yorumu da oldukça sertti:

“Bu alçakça bir şey. Günlerdir yataktan çıkamıyorum ve birkaç haftadır kendimi hasta hissediyorum.”

MİLYONLARCA KİŞİ RİSK ALTINDA

Söz konusu virüsün Kovid-19’un yeni bir varyantı olduğuna dair teoriler kesin olmasa da doğru kabul ediliyor. Birleşik Krallık Ulusal Sağlık Servisi’nin (NHS) son raporunda, 2023 yılına kadar İngiltere’de toplam 11,7 milyon kişinin grip aşısı, 8,6 milyon kişinin ise Kovid-19 takviyesi alacağı ancak hassas gruplarda milyonlarca kişinin daha risk altında olduğu belirtiliyor. .

iStock-1225552419

YorkshireLive, NHS’nin resmi tavsiyesini paylaştı. Buna göre; Solunum yolu viral enfeksiyonu durumunda bol dinlenme, bol su içilmesi ve öksürüğü hafifletmek için ılık limonlu ve ballı içecekler içilmesi önerilir. C vitamininin önleyici faydaları da olduğu söyleniyor. Çinkonun soğuk algınlığıyla mücadelede de iyi bir takviye olduğu belirtiliyor.

Keşfetmek

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Uçağınızın iniş girişimi insanları ağlattı! Uçağınızın iniş girişimi insanları ağlattı! “Kaptan, gözlerinizi seveyim, çıldırmayın”
Kocasını pencereden dışarı iten öfkeli kadın hakkında karar!Kocasını pencereden dışarı iten öfkeli kadın hakkında karar!
Metin Topuz serbest bırakıldı!Metin Topuz serbest bırakıldı!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking