Türkiye’de ilk! Atık su ile üretiliyor: 1 milyon 700 bin rekolte – Son Dakika Yaşam Haberleri

0

Düzenli katı atık depolama sahasındaki atıklardan elektrik üretimi yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi, kurduğu serada elektrik üretimi sırasında ortaya çıkan atık ısıyı kullanıyor. Her yıl üretilen 46 milyon kilovat enerjiyle rengarenk çiçekler üretiliyor, üretilen çiçekler Samsun'u süslüyor.

2022 yılında “Atıklarımız çiçeğe dönüşüyor” projesiyle ödüle layık görülen sera, her yıl üretim yelpazesini genişleterek Samsun dışında çevre illere de satış yapıyor. 2023 yılında 1 milyon 300 bin çiçek üretilen serada, 2024 yılında 1 milyon 700 bin çiçek üretildi.

SBB'NİN ÇEVRE DOSTU ÜRETİMİ

Çevre dostu her projeye önem verdiklerini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Atıklarımız çiçeğe dönüştürülüyor ve şehrimizde peyzaj çalışmalarında da kullanılıyor. Enerjinin ne kadar kıymetli olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. Çevre dostu her projeye önem veriyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking