Papa, dünya liderlerini uyardı: ‘Sağlığı yerinde değil…’ – Son Dakika Dünya Haberleri

0

Papa Francis Pazar günü yaptığı açıklamada, dünyadaki demokratik sistemin tehlikede olduğunu söyledi.

Cemaati önünde liderlere seslenen Papa, dünya siyasetçilerine şu soruyu sordu: “Popülizmden uzak durun” Ve “Seçmenin çaresizlik duygusunu kıran güçlü şirketler” Onlardan bunu inşa etmelerini istedi.

Aziz Francis'i onurlandırmak için adını değiştiren 87 yaşındaki Papa Francis, Eylül ayında görev süresinin en uzun gezisi olacak 12 günlük Asya gezisine çıkmadan önce İtalya'nın Trieste kentinde cemaatiyle buluştu.

Roma Katoliklerinin yıllık toplantısında konuşan Papa, birçok insanın kendisini demokrasiden dışlanmış hissettiğini, yoksul ve güçsüzlerin kendilerini yalnız ve perişan hissettiklerini söyledi.

Papa demokratik ülkeleri anlattı “Günümüz dünyasında demokrasilerin sağlığının iyi olmadığı açık.” dedi.

“UYUMSUZLUK DEMOKRASİNİN KANSERİDİR”

Konuşmasına devam eden Papa Francis, sağlıklı bir demokrasinin “İdeolojilerin kalıntılarından” kaçınılmalıdır ve “önyargısız, verimli diyalog” Onu evlat edinmenin zorunlu olduğunu söyledi.

Papa, doğru yolun zorluklardan geçtiğini belirtti. “Kolay çözümlere kanmayalım. Bunun yerine tutkuyla, ortak çıkar için çalışalım.” e dedi “Siyasi yolsuzluk ve kanunsuzluk” Bunun verdiği zarara dikkat çekti.

Papa, çocuklara demokratik değerlerin önemini öğretmenin gerekli olduğunu söyledi. “Kayıtsızlık demokrasinin kanseridir” uyardı.

Papa konuşmasının sonunda şunları söyledi: “Oy verecek kişi sayısının azalması beni endişelendiriyor. Bu durumun nedeni ne olabilir?” Sorusuyla insanları gelecek hakkında düşünmeye teşvik etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş