Kurultaya günler kala: Özgür Özel kadrosunu açıkladı!

0

CHP’nin bütün gözleri 4-5 Kasım’da yapılacak 38. Olağan Büyük Kurultayı’nda. CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Özgür Özel, kongre öncesi Sözcü TV’de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ekibinin isimlerini açıklayan Özel, şunları söyledi:

“Yalçın Karatepe Başbakan listemizde olacak. Türkiye’nin en çok aranan üniversitesi olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin aktif dekanı Selin Hoca (Sayek Böke) ve Yalçın Hoca (Karatepe) ile birlikte vergi programımıza başkanlık edecek. politikalar.

Bilim, yönetim ve kültür platformunda, düne kadar 180 ülkeye ihracat yapan bir elektronik firmasının araştırma geliştirme bölümünün başında olan, Türkiye’nin gözbebeği, pırlanta gibi kırk yaşında bir tatlı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bilim, teknoloji, araştırma-geliştirme ve inovasyondan sorumlu genel başkan yardımcısı.

“PARTİ YILLARDIR MİLLİ SAVUNMA POLİTİKALARINI BOŞ BIRAKTI”

Parti yıllardır milli savunma politikalarını boş bıraktı… Emekli bir Tuğamiral, milli savunmadan sorumlu başkan yardımcısı olacak. Bu 5-6 isim son derece kıymetli isimler. İlhan Uzgel partimizin dış politikadan sorumlu meclis üyesi ve genel başkan yardımcımız olacak. “Cumartesi kazanırsam pazar günü listemde var, uygun görürse Namık Tan’a da teklif yapacağım.”

GÜRSEL EROL’A CEVAP

Özel, CHP Milletvekili Gürsel Erol’a yönelik bir açıklama yaparak değişim yanlılarını “oportünist” olarak nitelendirdi. “Bu açıklamalar olacak şeyler değil. Bu aşağılayıcı dil, bu aşağılayıcı dil, bu saldırgan dil doğru dil değildir. O dile cevap vermiyorum. Çünkü Gürsel Erol benim kardeşimdir. Birkaç kez bana kızdı, birkaç kez kızdı, birkaç kez barıştı benimle. Gürsel Erol yoğun duygular yaşayan, seven, gerilimi artırmayı bilen biri. Bu sözler konusunda endişelenmiyorum. Fırsatçılık, ne fırsatçılığı? Ticaret mi yapıyoruz?

Fırsatçılık, konuyu AK Parti’ye ve MHP’ye, yani Cumhuriyet Halk Partisi’ne havale etmek demektir. Bu doğru değil. Bu partide parti içi demokrasi vardır. Her üyenin bu hakkı vardır. Bu son derece meşru ve son derece demokratik bir haktır.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş