Kızılay deprem bölgesindeki 532 çocuğa destek sağlıyor

0

Türk Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, yetim destek programı kapsamında verilen harçlık ve eğitim desteğinin yanı sıra sosyal aktivite, özel ders, kariyer danışmanlığı ve psikososyal destek hizmetleri de bireyler 23 yaşına gelene kadar devam ediyor.

Program kapsamında Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen 6 ilde ihtiyaç sahibi 532 çocuğa kapsamlı destek sağlanırken, ülke genelinde 23 ilde toplam 876 çocuk ve gence ulaşıldı.

Program ayrıca yetim çocukların ve annelerinin ilgi alanlarını belirleyerek bu alanda eğitim ve staj programları aracılığıyla iş olanakları yaratmayı da planlıyor.

Yetim Destek Programı kapsamında çocuk başına ayda 2 bin lira ödüyor. Kızılay, bir defaya mahsus nakdi yardım ve düzenli yardımların yer aldığı program kapsamında bugüne kadar toplam 3 bin 253 çocuğa yaklaşık 18 milyon lira nakdi destek sağladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş