İsrail, 7 Ekim’den beri Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te 5 bin 810 Filistinliyi gözaltına aldı

0

Filistinli Esirler Derneği ve Filistin Kurtuluş Örgütü’ne bağlı Filistinli Esirler İşleri Komitesi tarafından ortak bir yazılı açıklama yayımlandı.

Açıklamada, İsrail güçlerinin dün itibarıyla Batı Şeria’da 28 Filistinliyi gözaltına aldığı belirtildi.

Açıklamada, Gazze’ye yönelik saldırıların başladığı 7 Ekim’den bu yana Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te gözaltına alınanların toplam sayısının “evlerinde veya askeri kontrol noktalarında gözaltına alınanlar, baskı altında teslim olmaya zorlananlar ve gözaltına alınanlar dahil” olduğu belirtildi. “5.810’a ulaştı.

Açıklamada, İsrail güçlerinin gözaltı sırasında Filistinlileri dövdüğü, işkence yaptığı ve tehdit ettiği belirtildi.

Söz konusu iki kurumun yıllık raporuna göre Aralık 2023 sonu itibarıyla İsrail’deki hapishane ve gözaltı merkezlerindeki Filistinlilerin sayısı 8.800 civarına yükselmiş olup bunların 80’den fazlası kadındı.

İsrail güçlerinin Gazze’ye saldırı düzenlediği 7 Ekim 2023’ten bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te Filistinlilere yönelik gözaltılar, baskınlar ve saldırılarda artış yaşandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking