İngiltere, Brüksel’in Brexit sonrası gençlerin dolaşımını kolaylaştırma önerisini reddetti

0

İngiltere, Brexit'ten sonra AB bloğuyla serbest dolaşıma dönmek istemiyor.

REKLAM

İngiltere, 30 yaşın altındaki gençlerin AB ile Birleşik Krallık arasında öğrenim görmesini, çalışmasını ve seyahat etmesini kolaylaştıracak bir Avrupa Birliği önerisini reddetti.

Başbakanlık sözcüsü yaptığı açıklamada, Brexit'le birlikte İngiltere için “AB içinde serbest dolaşımın bittiğini” belirterek, kalış süresine ilişkin katı koşullar olmasına rağmen konuyu yeniden müzakere etme niyetinin olmadığını vurguladı.

Sözcü, “Avrupa çapında bir gençlik hareketliliği programı başlatmıyoruz. AB içinde serbest dolaşım sona erdi ve bunu uygulamaya koyma niyetimiz yok” dedi. dedi.

İngiltere'nin şu anda Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi AB üyesi olmayan bazı ülkelerle çeşitli programlar yürüttüğüne işaret eden sözcü, Londra'nın bu tür bir talebi AB'nin tamamıyla değil, tek tek AB üye ülkeleriyle görüşmeye istekli olduğunu da sözlerine ekledi.

Konuyla ilgili kaynaklar, İngiltere'nin bu tür programları hangi ülkelerde uygulamak istediğini “seçici bir şekilde” belirlemek istediğini söylüyor.

Bu bağlamda ülkenin Fransa ile anlaşma yapmaya istekli olduğu biliniyor.

AB'nin yürütme organı Komisyon, Birliğin karar alma organı olan AB Konseyi'ne sunduğu öneride, Brexit'ten sonra gerileyen Birleşik Krallık ve 'AB'nin genç vatandaşları arasındaki hareketliliğin artırılması için taraflar arasında müzakere yapılması çağrısında bulunuyor. bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş