Hong Kong’da devlet radyosu, LGBTQ programını yayından kaldırdı

0

Sohbet, haber ve konuk röportajlarının bir karışımını içeren ve 2006 yılından bu yana yayında olan radyo şovu, Hong Kong’da eşcinsel haklarını savunan ender bir platformlardan biri olarak biliniyordu.

Hong Kong’da devlet radyosu, LGBTQ bireylerin haklarını korumak için 17 yıldır hizmet veren bir radyo programını yayından kaldırdı.

Radyo yönetimi, yayın akışındaki değişiklikler yüzünden “We Are Family” (Biz aileyiz) isimli programın kaldırıldığını duyurdu.

Fransız Haber Ajansı (AFP), Pekin yönetiminin Hong Kong’daki demokrasi ve muhalif eylemlere yönelik baskısının bir sonucu olarak söz konusu programın yayından kaldırılmış olabileceği yorumunu yaptı.

Programın sunucularından Brian Leung , RTHK adlı kamu kanalının radyo şovunu yayından kaldıracağı konusunda kendisini bir süredir psikolojik olarak hazırladığını belirtti ancak kendisine kapatma kararıyla ilgili olarak tatmin edici bir açıklama yapılmamasından şikayetçi oldu.

Son programdan önce AFP’ye konuşan Leung, “RTHK gibi geleneksel bir kamu kanalı için bu radyo programı aşağı yukarı bir ip üzerinde yürüyordu.” dedi.

Sohbet, haber ve konuk röportajlarının bir karışımını içeren ve 2006 yılından bu yana yayında olan radyo şovu, Hong Kong’da eşcinsel haklarını savunan ender platformlardan biriydi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking