Hamas çok sayıda İsrailli rehinenin öldüğünü kalanların ise zor koşullar altında olduğunu duyurdu

0

Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeida sesli mesajında, “İsrailli rehineler arasındaki kayıplar arttıkça diğer rehineler son derece zor koşullarda yaşıyor” dedi.

REKLAM

Hamas’ın silahlı kanadı Kassam Tugayları, 7 Ekim’de rehin alınan İsraillilerin çok sayıda kayıp verdiğini ve hayatta kalanların son derece zor koşullarda yaşadığını söyledi.

İsrail kayıtlarına göre Hamas militanları güney İsrail’de 1.200 kişiyi öldürdü ve en az 250 kişiyi kaçırdı. Hamas yönetimindeki Sağlık Bakanlığı’na göre İsrail, Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 28.000’den fazla Filistinliyi öldürdü.

Kasım ayının sonlarında bir hafta süren ateşkes sırasında Hamas, İsrail’in yaklaşık 240 Filistinli mahkumu serbest bırakması karşılığında 100’den fazla İsrailli ve yabancı rehineyi serbest bıraktı.

Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeida sesli mesajında, “İsrailli rehineler arasındaki kayıplar arttıkça diğer rehineler son derece zor koşullarda yaşıyor” dedi.

“Rehinelerin maruz kaldığı tehlikeler konusunda onlarca kez uyardık. Durumun bu noktaya gelmesini istemedik ama İsrail liderliği bizi görmezden geldi” diyen Ebu Ubeyde, şöyle devam etti: “Aylardır korumaya ve korumaya çalıştık. Bu rehinelerin hayatlarını önemsiyoruz çünkü mahkumlarımızı kurtarmak ve halkımızın meşru haklarını hayata geçirmek en önemli insani hedefimizdir.” kullanılmış.

İsrail’in askeri baş sözcüsü Tuğamiral Daniel Hagari Salı günü yaptığı açıklamada, Hamas’ın Gazze’de tuttuğu rehinelerden 31’inin öldüğünü duyurdu.

İsrail, Gazze’de hâlâ 136 rehinenin bulunduğunu söyledi.

Tüm Filistinli tutukluları belgeleyen ve onlarla ilgilenen Filistinli Esirler Kulübü, Salı günü yaptığı açıklamada, 7 Ekim’den bu yana tutuklanan Filistinlilerin sayısının 7.000’e ulaştığını duyurdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking