Bayram tatilinde radarlar geceleri de devrede

0

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ramazan bayramında seyahat edecek vatandaşlara uyarıda bulundu. Sürücülere aşırı hızdan kaçınmaları ve sevdiklerini üzmemeleri çağrısında bulunan Yerlikaya, şunları söyledi: “Seyahat sizi sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, sizi ayırmak için değil ve unutmayalım ki 'Hayatla yarışamazsınız.'”

Bakan Yerlikaya, denetimlerin yegâne amacının vatandaşların ailelerine güvenli bir şekilde kavuşmalarını sağlamak olduğunu belirterek, denetimlerin bayram boyunca 24 saat 24 saat gece gündüz radarlı trafik kontrolleriyle hız ihlallerini önlemek amacıyla yapıldığını ekledi. .


“Amacımız ceza vermek değil, azami hız sınırlarına uymaktır.”

Ankara Bölge Trafik Müfettişliği Şube Müdürü Özgür Gencer, denetimin ardından yaptığı açıklamada, trafik kazalarının yüzde 38'inin, ölümlerin ise yüzde 50'sinin aşırı hızdan kaynaklandığını belirterek, şunları söyledi:

“Amacımız ceza kesmek değil, azami hız sınırlarına uymaktır. Bu farkındalığı oluşturmak için elektronik kontrol sistemleri ve ayrıca mobil radar araçlarıyla gece gündüz sürekli denetimler gerçekleştiriyoruz. Ayrıca havadan kontrol denetimleri de gerçekleştiriyoruz. Sorumluluk alanlarımızda ihlalleri tespit ederek trafik yoğunluğu hakkında bilgilendirme yapıyoruz.” Biz de bilgi alıyoruz.”

Radarlar tatil günlerinde geceleri de aktif oluyor.


Uzun yolculuklarda 2 saatte bir mola verilmelidir.

Tedbirlerin iki katına çıkarıldığını söyleyen Gencer, sürücü ve yolculara şu uyarılarda bulunulduğunu söyledi:

“Yeterli uyku ve dinlenme olmadan yolculuk yapmamalarını, uzun yolculuklarda 2 saatte bir 10 dakika da olsa mola vermelerini rica ediyoruz. Hız sınırlarına uymalarını istiyoruz. Koltukların önünde ve arkasında oturan yolcuların koltuk takmaları gerekiyor. yolculuk boyunca emniyet kemeri takmak, motosikletçiler ve mopedler kask takmak zorundadır, sürücüler de yolculuk boyunca kask takmak zorundadır.” Araç kullanırken cep telefonu kullanmamalarını ve her şeyden önce trafikte sabırlı, saygılı ve sakin olmalarını hatırlatıyoruz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş