Araç sahipleri dikkat! Bunu sakın yapmayın! Patlamaya neden oluyor…

0

Ülkemizde iklimin sıcak olması nedeniyle yangınların artması, Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Şefi Mustafa Kızılkan'ı harekete geçirdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Şefi Mustafa Kızılkan, patlama ve yangınların önlenmesi için araçlarda çakmak, parfüm gibi kimyasalların bırakılmaması gerektiğini söyledi. Kızılkan, şunları söyledi: “Özellikle güneşli bir ortamda araç içerisinde canlı bırakmak ciddi durumlara yol açabilir, oda spreyi, parfüm, çakmak gibi malzemelerin doğrudan güneşe maruz bırakılması ise genleşme nedeniyle araçta patlama ve yangına neden olacaktır. Bu nedenle sürücülerin ekstra dikkat etmesi ve bunları araç içerisinde tutması gerekiyor.” Bu konuya dikkat çekerek, “İnsanları bu tür malzemeleri güneşin göremeyeceği yerlere koymamaları konusunda uyarmak isterim” dedi.

BARBEKÜ ATEŞİNİ DIŞARIYA ATMAYIN

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Şefi Mustafa Kızılkan, tarım arazileri, açık alanlar ve ormanlık alanlarda yangına neden olabilecek mangal yangınları konusunda uyardı.

Kızılkan son olarak şunları söyledi:

“Ürünlerin hasat dönemine yaklaştığı ve ürünlerin tarlalardan uzaklaştırıldığı bu dönemde tarım arazilerinde çıkacak bir yangın ciddi ekonomik sıkıntılara neden olacaktır. Bu alanlardan geçen araç sürücülerini dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz. ve dışarıya ateş atmamak. Mangal yakarken ilk yapmanız gereken, mangal yapacağınız zemini çevrelemektir. Kuru ot olup olmadığını tespit etmeliyiz. Barbeküyü içeride yakarak yangını önleyebiliriz. serbest bir alana çim atılması ve barbekü ateşinin toprağa gömülmesi ve bittikten sonra su dökülmesi Kontrolsüz herhangi bir yanma, yangına neden olduğu gibi, doğadaki birçok canlının da yok olmasına ve zarar görmesine neden olur. Bu nedenle dikkatli olmamız gerekiyor. Yangın gördüğümüzde insanlardan 112 acil çağrı merkezini aramalarını rica ediyoruz.” (İHA)
Bu içerik Evin Özbey tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Philips tam otomatik kahve makinesi ŞOK'a geliyor!Philips tam otomatik kahve makinesi ŞOK'a geliyor!
50 yıllık evli çift, birlikte hayatlarına son verdi50 yıllık evli çift, birlikte hayatlarına son verdi
Zozan Baransson Nusaybin'de yakalandıZozan Baransson Nusaybin'de yakalandı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking