Adalet için AYM’ye başvurdular – Son Dakika Siyaset Haberleri

0

Eşinin yeğenleri Tuğçe Y. (23), EY (12) ve SY'ye (17) cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla Adana'da yargılanan H.İ., 26 yıl hapis cezasına çarptırıldı. (48), geçtiğimiz ay Yargıtay'ın kararı bozması üzerine yapılan yeniden yargılamada beraat etmişti.

Yayınlanma: 30.04.2024 – 04:00

Abo Ol

Google Haberleri

Karara tepki gösteren aile, Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvurdu. Cumhuriyet, konuyu ailenin avukatları Abdurrahman Savaş ve Tuğçe Y. ile görüştü. Dava süreciyle ilgili bilgi veren avukat Savaş, “Sanık, 'mağdurların sadece soyut anlatımları yerine ayrıntılı anlatımları olduğu' için beraat etti.” İlk derece mahkemesi, 26 yıl hapis cezasına çarptırılan sanık hakkında beraat kararı verdi. Şimdi biz de buna göre olağanüstü hukuk yolu olarak Anayasa Mahkemesine başvuruyoruz” dedi.

Yaşadıklarını anlatan Tuğçe Y., şunları söyledi: “26 yıl hapis kararını iptal ettiler. Kanımca delil yetersizliği olsaydı o 26 yıl hapis cezasını almazdı. “Mesela bana yönelik taciz taciz seviyesinden taciz seviyesine indirildi” dedi.

Cumhuriyet Tatil otel rezervasyonu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking